WARSZTATY

„KREATYWNA RANDKA”
Warsztaty Fundacji GERLSY

Bez scenariusza nie ma filmu. Ani dobrego, ani słabego. My, Gerlsy, wierzymy w scenariusz I uwielbiamy je pisać. Uwielbiamy się też dzielić, tym co już wiemy, co lubimy I w co wierzymy. Zapraszamy Cię na “kreatywną randkę” z nami.

Masz pomysł na film? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź ze swojej nory do ludzi. Gerlsy umożliwią ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie. Będzie też kawa i ciastka.

Przez trzy dni będziemy pracować wspólnie nad Waszymi pomysłami na film.  Będziemy analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to by powstała kolejna, lepsza wersja Twojego pomysłu. 

Oprócz doświadczonych scenarzystów będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserami oraz producentami by doświadczyć różnych punktów widzenia branży.

 Prowadzący:
– Julita Olszewska
– Magda Lamparska
– Olga Bołądź
– Jowita Radzińska
– Elżbieta Benkowska
– Natalia Lasota
– Marta Habior

PROGRAM:

1 dzień – “Burza mózgów” uczestnicy wymieniaja się uwagami na temat tekstów z innych uczestnikami oraz prowadzącymi czyli praca nad kreatywnym rozwojem scenariusza.

2 dzień – ćwiczenia z kreatywnego pisania oraz przepisywanie swojego pomysłu. Zdefiniujemy wspólnie główną emocję Waszego pomysłu i poszukamy jej w życiu, opiszemy najgorszy dzień z życia Waszej postaci i zobaczymy co by bylo gdyby Wasz antagonista i protagonista byli spokrewnieni. Będziemy stymulować proces twórczy i tworzyć nowe pomysły.

3 dzień – uczestniczy “pitchują” swoje pomysły przed producentami i dostają uwagi od strony producenckiej Opowiedzieć pomysł w 3 minuty to mękka, ale w sprzyjających warunkach może się okazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Pitch to moment w którym musisz zdecydować co jest dla Ciebie najważniejsze w twoim scenariuszu.

Data: 9 – 11.09.2019 w Warszawie