PROJEKTY

"ALICJA I ŻABKA"

Alicja i Żabka to historia szybkiego dorastania, na które Alicja – główna bohaterka nie chce się zdecydować.To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń. Ale to jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie z problemem. Chodzi o aborcje – trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?

Reżyseria: Olga Bołądź – uznana polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Grała w Teatrze Polonia, Narodowym Starym Teatrze. Znana z filmów Bodo Koxa czy Patryka Vegi. Alicja i Żabka to jej debiut reżyserski. 

DOP: Piotr Niemyjski – Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (2005). Autor zdjęć do szeregu filmów fabularnych i dokumentalnych oraz do seriali telewizyjnych („Królowie śródmieścia”, „Na dobre i na złe”, „Ratownicy”, „Wszystko przed nami”). Laureat nagród za zdjęcia do filmu „Lęk wysokości” na festiwalach m.in. w Koszalinie i Lecce oraz we Wrześni. 

Scenografia: Jagna Dobesz – pracowała jako główny scenograf przy filmach Agnieszki Smoczyńskiej, Borysa Lankosza czy Jacka Bławuta. Jako drugi scenograf realizowała nagrodzoną Oscarem Idę Pawła Pawlikowskiego oraz Zjednoczone Stany Miłości Tomasza Wasilewskiego, nagrodzone na Berlinale. 

Muzyka: Tomas Wiracki – Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Komponuje od wielu lat na potrzeby filmu, teatru, telewizji. Autor nagrodzonej na festiwalu we Wrześni muzyki do filmu „Żyć nie umierać” w reż. Macieja Migasa. Prowadzi także aktywne życie koncertowe oraz wydawnicze.

Produkcja: SHOOTME – Pola Łangowska / Marysia Surzycka

Obsada: W filmie wystąpią znakomici polscy aktorzy m.in: Agnieszka Suchora, Magdalena Boczarska, Iza Kuna, Jan Frycz Łukasz Simlat, Janusz Chabior ,Wiktor Loga-Skarczewski oraz Katarzyna Grochola

Rola główna: Julia Kuzka – nowe odkrycie scoutki polskiego modelingu – Julia Kuzka pochodzi z Warszawy i ma zaledwie 17 lat. Mimo tak młodego wieku, już hipnotyzuje spojrzeniem i przyciąga uwagę niebanalną urodą. Piegi dodają uroku i subtelności, z pewnością nie dadzą o sobie zapomnieć. W filmie Julia odegra rolę tytułowej postaci – Alicji.

Casting: Ola Gruber

Choreografia: Maciej Zakliczyński

GRUBO ALBO WCALE - PODCAST STORYTEL

Co się stanie gdy wspuścisz cztery radykalnie różne kobiety do studia i dasz im mikrofony i realizatora dźwięku ? No to się okaże. Jesteśmy Gerlsy, jesteśmy różne, lubimy się, znamy się dobrze i pracujemy razem od 3 lat. Piszemy razem niezwykłe scenariusze. Czasami skaczemy sobie do gardeł, czasami się przytulamy, ale przeważnie twardo stoimy za sobą i nakręcamy się do działania.  Nasz podcast to emocjonalny rollercoaster. Wyjątkowo bez scenariusza. Siadamy, losujemy literkę alfabetu, rzucamy pierwsze skojarzenia i jedziemy z tematem. Może dziś trafimy na „C”, „C” jak cukier, cesarka, cipka i cząsteczka… Ok… Jedziemy.